На початку XXI століття на ринку опалювальних технологій з’явилося обладнання, яке забеспечило можливість широкого застосування так званих «нетрадиційних» джерел енергії в теплопостачанні. Особливо популярні сьогодні установки з використанням сонячної енергії та теплові насоси. Проте, незважаючи на видиму “вигідність” їх використання (це дуже спорне питання), жодна з цих технологій не здатна повністю покрити потреби в опаленні та гарячому водопостачанні протягом усього року. Сонячна енергія надходить нерегулярно та переважно влітку, коли потреба в ній мінімальна, а повітряні теплові насоси за низьких температур працюють неефективно та ін. У будь-якому випадку, у будь-якій системі необхідне традиційне основне джерело теплової енергії, яке працюватиме незалежно від умов навколишнього середовища, – традиційна котельня. І те, наскільки економічною буде робота всієї теплової системи, визначається насамперед на етапі проектування котельні – базового елемента системи теплопостачання.
Чому важливе індивідуальне проектування котельні?
Котельня – центральний елемент будь-якої опалювальної системи. Вона – елемент єдиного організму, що створює тепло і комфорт у всіх приміщеннях будівлі. І в той же час котельня – лише один елемент системи з безлічі інших. Тому вже на стадії проектування котельня повинна бути правильно і точно прив’язана до решти опалювального обладнання, що створює, розподіляє і використовує тепло в будівлі. Незалежно від ступеня використання нетрадиційних джерел енергії у системі правильне проектування котельні закладає основи економічності та якості всього теплопостачання загалом.
На сьогоднішній день є безліч вже готових типових проектних рішень для котелень тієї чи іншої потужності, серед яких можна підшукати той чи інший варіант проекту котельні, що буде відповідати заданим технічним умовам. Однак навіть якщо цей стандартний проект буде відповідати всім технічним вимогам та нормативам, слід розуміти, що сліпе його використання без урахування особливостей роботи інших елементів теплової системи швидше за все призведе до дуже сумних наслідків. Неякісне проектування котельні без ув’язки з обладнанням, на яке вона повинна працювати, як мінімум, призведе до суттєвого зростання експлуатаційних витрат на теплопостачання, а іноді і до більш швидкого виходу котельної з ладу.
Важливість індивідуального підходу до проектування котельні важко переоцінити. Ми добре знаємо що для того, щоб мінімізувати експлуатаційні витрати, нова котельня завжди повинна проектуватися з урахуванням безлічі факторів, що враховують індивідуальні умови експлуатації об’єкта теплопостачання, наявне на ньому обладнання, специфіку роботи, а також потреби та побажання замовника. При цьому при проектуванні необхідно врахувати вимоги багатьох офіційних документів та нормативів, що регламентують проведення робіт на котельному устаткуванні. Котельня завжди є об’єктом підвищеної небезпеки. Саме тому в процесі проектування крім проведення інженерних пошуків та обчислень, комерційного обґрунтування, складання технічного завдання, теплового, гідравлічного та екологічного розрахунків, підбору обладнання, вибору будівельного рішення для приміщення, обґрунтування будівництва та підготовки пакету документації згідно із законодавством має відбуватися затвердження готового проекту котельні у державної контролюючщї організації. Результат проектування – новий проект котельні обов’язково повинен проходити держекспертизу і тільки після цього може бути отримано дозвіл на зведення об’єкта. Завершальним етапом проектування буде розрахунковий кошторис, в якому буде підраховано загальну суму для зведення котельні.
У будь-якому випадку створення гарного проекту котельні вимагає від проектантів професіоналізму та широкого знання обладнання та сучасних технологій у теплотехніці та автоматиці. Проектування котелень – один із основних напрямків діяльності нашого підприємства. Це напрямок, в якому ми протягом багатьох років утримуємо найвищі стандарти якості!
Ми пропонуємо Вам використовувати наш величезний специфічний досвід у цій галузі. Починаючи з 1989р. підприємством “КБ Теплоенерго” було виконано понад 200 проектів котелень, від невеликих індивідуальних топкових до промислових потужністю до 50 МВт.