Обслуговування та повірка теплолічильників

Будь-який прилад, що вимірює (термометр, манометр, витратомір і т.д. і т.п.) насамперед, є технічним пристроєм, що працює на якомусь фізичному принципі. Приладом ми не вимірюємо безпосередньо параметр, ми вимірюємо його вплив на якесь фізичне середовище, що є частиною механізму вимірювального приладу і на основі цього впливу робимо висновки про величину параметра, що вимірювається. Якщо, наприклад, ми вимірюємо температуру ртутним термометром, то насправді ми за шкалою-лінійкою вимірюємо, наскільки під дією температури збільшився/зменшився обсяг ртуті в запаяній скляній колбі. Вимірювання температури за допомогою т.зв. “термометра опору” визначається зміною опору під дією температури невеликого шматочка мідного дроту, що знаходиться в датчику. Пружинний манометр показує тиск завдяки тому, що сила тиску в гнутій вимірювальній трубці в приладі намагається її розпрямити, чому перешкоджає спеціальна пружина. Результат боротьби цих двох сил відображається на циферблаті пружинного манометра, відградуйованого в одиницях тиску. І так далі і тому подібне. Результат вимірювання фізичної величини завжди є результатом роботи якогось технічного пристрою, що має свою точність вимірювання, що визначається конструкцією. Однак, технічні пристрої мають властивість час від часу ламатися…

Повірка теплолічильника чи його перевірка?

Правильно – метрологічна повірка теплолічильника, хоча по суті процедури це можна назвати і перевіркою приладу. Чому вона потрібна? Коли справа стосується складних комерційних приладів, згідно з показаннями яких визначається оплата за ті чи інші споживані ресурси (таких як теплолічильник), їх справність і точність показів, що видаються, набуває особливого значення. Такі прилади рахують “гроші” і тому мають з певною періодичністю метрологічно повірятися у державнoї інстанції, яка дає при цьому гарантію точності виміру. Теплолічильник, як комерційний прилад, згідно із законодавством, обов’язково повинен метрологічно повірятися (періодичність повірки тієї чи іншої моделі приладу визначається його конструкцією та описана в технічному паспорті). Сутність метрологічної перевірки полягає в наступному: теплолічильник має бути демонтований з місця встановлення та доставлений до найближчого місцевого державного центру метрології стандартизації та сертифікації, де є спеціальний стенд для його перевірки. Теплолічильник встановлюється на цьому стенді і атестованим спеціалістом центру проводиться ряд тестових експериментів, в ході яких показання теплолічильника, що повіряється, порівнюються зі показаннями зразкових приладів високої точності, встановлених на стенді. Якщо показання повірюваного теплолічильника по точності укладаються у величини, необхідні для цього приладу (тобто теплолічильник відповідає необхідному класу точності), то на прилад складається державний акт, що дозволяє його експлуатацію як комерційного на певний термін вперед. Залежно від конструкції приладу, це, зазвичай, становить близько 1 -3 років. А якщо теплолічильник в силу технічних причин раптом став “брехати” на величини, що перевищують гранично допустимі за його паспортом, експлуатація такого приладу як комерційного забороняється. У будь-якому випадку теплова мережа не прийме у Вас свідчення з теплолічильника, що не пройшов вчасно чергову державну перевірку і виставить рахунок за тарифом за опалювану площу.

poverka

Наше підприємство займається встановленням та технічним обслуговуванням загальнобудинкових теплолічильників у м. Одесі та області починаючи з 1993р., то на всі встановлювані нами прилади ми завжди надаємо послуги з їхньої метрологічної повірки.

Якщо сьогодні вашому загальнобудинковому теплолічильнику (незалежно від того, хто його встановив) потрібна метрологічна перевірка – звертайтесь і ми допоможемо Вам у вирішенні цього питання. Наші фахівці приїдуть до Вас, професійно знімуть ваш теплолічильник та відвезуть його до державного центру метрології та сертифікації. Якщо при проходженні перевірки у Вашого теплолічильника раптом виявиться зниження класу точності, то це не означає, що його доведеться міняти на новий. Зазвичай ми можемо зробити дрібний ремонт/підстроювання/калібрування функціонуючого теплолічильника таким чином, щоб прилад потрапив у клас точності і був дозволений до використання державною інстанцією. Після завершення перевірки наші фахівці повернуть прилад з відповідним актом про проходження державної перевірки і встановлять його в теплопункті належним чином, запросивши при цьому інспектора теплових мереж для опломбування. З цього моменту і до наступної перевірки рахунки зі споживання тепла будуть ґрунтуватися на показаннях повіреного теплолічильника.