Реконструкція теплових пунктів та котелень

Реконструкція старих котелень та теплових пунктів будівництва радянського періоду сьогодні – одне з найактуальніших завдань, які сьогодні стоять перед більшістю споживачів тепла в Україні. Якщо нові об’єкти будівництва сьогодні оснащуються тепловими системами, в яких використовуються ефективні енергозберігаючі технології в галузі теплотехніки, то для великої кількості котелень і теплопунктів старої споруди, що працюють, ці технології недосяжні.

Компактность нового теплотехнического оборудования позволяет поместить все старое оборудование в одну комнату а само здание реконструировать под новые цели.

Компактність нового теплотехнічного обладнання дозволяє помістити все необхідне буквально в одну кімнату, а саму будівлю реконструювати під нові цілі.

Сьогодні в очікуванні реконструкції є безліч котелень і теплових пунктів, побудованих за радянськими проектами, які використовують старе обладнання та все ще знаходяться в експлуатації. Всі ці об’єкти, незважаючи на те, що вони все ще якось ще працюють і виконують покладені на них функції, зазвичай є своєрідною “діркою” в кишені їх власника, через яку постійно витікають кошти: за нинішніх цін на енергоносії експлуатація старого та неефективного теплотехнічного обладнання коштує дуже дорого. Котельні та теплові пункти, побудовані за радянських часів, сьогодні вимагають обов’язкової реконструкції з наступних причин:

  • У радянські часи, коли проектувалося і будувалася велика кількість котелень і теплових пунктів, що експлуатуються сьогодні, енергія коштувала надзвичайно мало. Відповідно основна увага проектувальників приділялася не стільки економічності роботи, скільки надійності роботи цих систем та запасу потужності, який передбачав можливість теплопостачання при подальшому розвитку новобудов житлових районів. У схемах, за якими проектувалися радянські котельні, мережі, теплові пункти та системи теплопостачання, не закладалися елементи, що дозволяють здійснювати облік тепла, здійснювати контроль за правильним його розподілом і, отже, наступня можливість економити енергоресурси практично не передбачалася.
  • За минулі 25 років відбувся суттєвий прогрес насамперед у обчислювальних технологіях, що спричинив розвиток засобів автоматики, управління та контролю технологій виробництва. На ринку в широкому асортименті з’явилося нове теплотехнічне обладнання, компактніше, надійніше, економічніше. Технології настільки змінилися, що якщо ЦТП, побудований за старим проектом, практично повністю займав цілу будівлю, то після проведення реконструкції все нове обладнання найчастіше можна помістити лише в одній із кімнат цієї будівлі.
  • Старе радянське обладнання найчастіше вже виробило свій ресурс і потребує заміни. Навіть якщо на перший погляд теплова система радянської споруди працює більш/менш нормально, це не означає що з обладнанням все добре і одного прекрасного дня вона не вийде з ладу. Але навіть якщо знехтувати таку ймовірність, низька економічність роботи цього обладнання гарантована. І найкращим виходом сьогодні буде не латати постійно вічно барахляче та неекономічне обладнання, а провести повну реконструкцію теплового пункту чи котельні.

 

Так виглядали ЦТП м. Іллічівська до проведення реконструкції

Ці ж ЦТП після реконструкції, проведеної “КБ Теплоенерго”

Підприємство “КБ Теплоенерго” має величезний досвід як з будівництва нових, так і реконструкції теплових пунктів і котелень з використанням сучасних технологій енергозбереження та ефективного теплотехнічного обладнання. Наш досвід показує, що після проведення реконструкції із заміною старого обладнання ефективність використання енергоресурсів на котельних та теплових пунктах, як мінімум, зростає на 30% і вище. Сьогодні ми пропонуємо нашу допомогу та напрацьований досвід з реконструкції старих теплотехнічних об’єктів (теплопунктів та котелень) відповідно до найвищих сучасних вимог щодо економічності та екології для цих об’єктів.