Енергонезалежний теплолічильник СВТУ-11Т

Енергонезалежний теплолічильник СВТУ -11Т

Єдиним і найбільш істотним недоліком ультразвукових теплолічильників фірми Sempal (як починаючи зі старого, знятого з виробництва лічильника НМВ 93.02, так і закінчуючи сучасним СВТУ-10М) завжди була необхідність наявності джерела зовнішнього електроживлення 220 або 36В. При періодичних зникненнях електроенергії недолік цей вирішувався установкою окремого блоку безперебійного живлення, однак за можливості тривалих відключень електроенергії, безперебійник міг і не врятувати ситуацію. Назрівала необхідність випуску приладу, що використовує автономне джерело енергопостачання, і фірмою Sempal такий був розроблений. Теплолічильник цей отримав назву назву “СВТУ-11Т”. Спільно з теплолічильником було випущено також ультразвуковий водолічильник СВТУ-11В. Прилад цей за технічними своїми можливостями мало чим відрізняється від свого побратима СВТУ-10М, але має незамінну в багатьох випадках якість : незалежність від зовнішнього енергопостачання.

Теплолічильник СВТУ-11Т призначений для вимірювання спожитої теплової енергії у відкритих або закритих системах опалення чи гарячого водопостачання. Водолічильник СВТУ-11В призначений для вимірювання водоспоживання одним або двома незалежними каналами вимірювання витрати.

Лічильники випускаються у модифікаціях М1 (похибка вимірювання витрати 1%) та М2 (похибка вимірювання витрати 2%) та відповідають стандартам EN1434.

Пристрій знімання даних для теплолічильника Sempal. Позбавляє від необхідності щоденного зняття показань

Пристрій знімання даних для теплолічильників Sempal. Позбавляє необхідності щоденного зняття показань

У стандартному постачанні лічильник має:

  • 2 імпульсні виходи з відкритим колектором і допустимою напругою 10 В. Максимальна частота імпульсів 100 Гц;
  • інтерфейс RS232 для зв’язку з комп’ютером або іншими пристроями знімання даних.

Лічильник може мати до 2-х ультразвукових каналів вимірювання витрати, до 3-х каналів вимірювання температури та до 2-х каналів вимірювання тиску (датчики тиску з струмовим виходом 4…20 мА із зовнішнім живленням) і тому може враховувати тепло на об’єктах як першої, так і другої груп обліку тепла, а також бути використаним у різних нестандартних схемах підключення тепла.

Оскільки теплолічильник вимірює витрати кілька разів на секунду, він добре підходить для роботи в мережах зі швидким зміною витрати, таких як водопостачання.

Тривалість роботи батареї – 6 років. Користувач може робити заміну батареї сам, без виведення лічильника з експлуатації.

Для організації обміну інформацією між лічильниками СВТУ-11 та IBM-сумісним комп’ютером використовується програма SEMPAL Device Manager.