Розбірні пластинчасті теплообмінники Alfa Laval

Розбірні пластинчасті теплообмінники (ПТО) Alfa Laval – результат втілення багаторічного досвіду та новітніх технологій теплообміну. На перший погляд дизайн апаратів традиційний, проте при більш детальному вивченні пластин, прокладок та конструкції апаратів Alfa Laval, що несе, їх перевага над аналогами стає явною. Як завжди, увага приділяється деталям це те, що дає можливість продукції Alfa Laval завжди знаходитися попереду конкурентів.
Розбірні теплообмінники Alfa Laval

Розбірні теплообмінники Alfa Laval

Високоефективна теплопередача

У розбірному пластинчастому теплообміннику (ПТО) – два середовища розділені між собою гофрованою пластиною. Чим тонша пластина, тим ефективніше йде теплообмін між середовищами і тим легше керувати цим процесом. Не менш важливо досягти високої турбулізації потоків та рівномірного розподілу середовищ теплообміну по всій поверхні пластини. Фахівці Alfa Laval успішно вирішили цю проблему створивши пластину унікальної форми.

Пластини розроблені для широкого діапазону розмірів та моделей. Малюнок, глибина штампування та матеріал пластини можуть змінюватись в залежності від призначення апарату. Стандартна пластина штампується з нержавіючої сталі, але може бути виготовлена ​​з іншого матеріалу, що пресується, наприклад з титану. Модульна конструкція розбірного пластинчастого теплообмінника дозволяє використовувати його в різних сферах.

Всі пластини для апаратів Alfa Laval (на відміну від інших фірм) штампуються тільки методом одноходової пресування. Це гарантує, що всі пластини ідентичні один одному, відсутнє їхнє зморщування і в пакеті немає точок контакту між сусідніми пластинами. Коли пластини зібрані в єдиний пакет відсутність точок контакту означає термічну гнучкість, механічну міцність конструкції та здатність розбірного апарату витримувати високу внутрішню напругу.

Конструкція системи ущільнень розбірних пластинчастих теплообмінників Alfa Laval

Ущільнення на "кліпсах"

Ущільнення на “кліпсах”, відмінна риса розбірних ПТО Alfa Laval

Моделі розбірних пластинчастих теплообмінників Alfa Laval комплектуються ущільненнями (прокладками) з різних матеріалів та різноманітної конструкції. Більшість прокладок, що використовуються у теплових системах, виготовляються з нітрилу (NBR) та EPDM. Ущільнення Alfa Laval завжди пресуються цілісними у вигляді єдиної деталі, що забезпечує їх точну форму і відсутність ослаблених перехідних ділянок, характерних для вулканізації. Крім того, заглиблення в пластинах і самі ущільнення розробляються в комплексі, що забезпечує оптимальну якість ущільнення.

Alfa Laval пропонує три різні види ущільнень для розбірних пластинчастих теплообмінників і кожен з них гарантує чудовий результат:

  • революційні швидко умонтовані та демонтовані ущільнення на “кліпсах”
  • стрічкові ущільнення, розроблені для пластин з малою глибиною рельєфу
  • прокладки на клею зі спеціальною технологією молекулярного склеювання Alfa Laval

Конструкція розбірних пластинчастих теплообмінних апаратів під тиском

Конструкція розбірного теплообмінника Alfa Laval

Конструкція розбірного теплообмінника Alfa Laval

Рама теплообмінника – одна з найважливіших частин розбірного теплообмінного апарату. Завдяки високоточному виготовленню та зручній конструкції, розбірні теплообмінники Alfa Laval легко розбираються для внутрішньої перевірки, механічного очищення поверхонь або заміни ущільнень. Так само теплообмінний апарат легко збирається в єдиний блок. Таку процедуру можна повторювати багаторазово, оскільки всі деталі добре наведені. Ще одна перевага рами розбірних теплообінніків Alfa Laval це те, що вона дозволяє легко провести нарощування потужності апарату або його модифікацію. Рами для розбірних пластинчастих теплообмінників виробляються Alfa Laval у широкому діапазоні моделей, так що завжди можна знайти найкраще для конкретних умов рішення.

 

Пластинчасті розбірні теплообмінники в опалювальних системах

4Розбірні пластинчасті теплообмінні апарати переважно використовуються в всіх типах опалювальних систем забезпечуючи комфорт, економічність роботи та безпеку. Крім передачі теплоти від одного середовища до іншого, апарати здійснюють додаткову гідравлічну розв’язку між первинним та вторинним контурами теплоносія. Діапазон розбірних апаратів Альфа Лаваль покриває всі необхідні запити для теплових систем від малої до великої потужності. Завдяки гнучкому дизайну пластинчасті теплообмінники можуть бути адаптовані для будь-яких специфічних потреб споживачів.

Використання розбірних пластинчастих теплообмінників у системах гарячого водопостачання (ГВП)

Одне з найчастіших місць застосування ПТО – виробництво гарячої води в системах гарячого водопостачання замість традиційного нагріву в ємнісних системах за допомогою змійовика-нагрівача. Пластинчастий теплообмінник миттєво нагріває воду до необхідної температури при її проході через апарат. Це означає, що гаряча вода стає доступною відразу і в будь-який час. Ще один аспект на користь використання розбірного пластинчастого теплообмінника для потреб ГВП – необхідність економії місця в системі нагріву води: порівняно з ємнісними або кожухотрубними системами нагріву. У разі використання для опалення сонячних панелей розбірний пластинчастий теплообмінник вирішить завдання по поділу води в сонячних панелях від гарячої води в крані, що необхідно уникнути корозії і забруднення панелей. Очищення самого апарату від забруднень, завдяки його конструкції, не становить труднощів.

Нагрівання води в басейнах за допомогою пластинчастих теплообмінників Alfa Laval

У літній сезон, коли опалювальна система будівлі не використовується, теплообмінник може використовувати її потужності для нагрівання води у зовнішніх басейнах. Теплообмінник встановлюється між внутрішнім контуром циркуляції води у басейні та контуром внутрішньої опалювальної системи будівлі. Слід враховувати, що додавання хлорки у воду контуру в басейні повинно проводитися після того, як вода вже пройшла через пластинчастий теплообмінник. При високому рівні концентрації хлору у воді рекомендується використовувати титанові теплообмінники.

Розбірні пластинчасті теплообмінники в системах холодопостачання.

6Вимога високого коефіцієнта теплопередачі -максимальне зближення температур входу/виходу – головна риса апаратів, що використовуються в системах охолодження, таких як холодильні склади та системи вентиляції. Завдяки багатому досвіду Alfa Laval у профільуванні пластин, різниця між температурами потоків, що залишають теплообівач  , досягає 0,5 °С. На додаток слід зауважити, що ця різниця досягається при одному проході рідини через апарат з чотирма патрубками на передній стороні апарату, що максимально спрощує монтаж і обслуговування теплообмінника.

Розбірні пластинчасті теплообмінники в системах централізованого охолодження (кондиціювання)

Основний компонент системи централізованого охолодження – це джерело холоду, зазвичай холодильник. Вода або гліколевий розчин охолоджуються у випарнику, а теплота приділяється на стороні конденсації в конденсаторі. Використання розбірного пластинчастого теплообмінника як у гарячому контурі, так і холодному контурі випарника забезпечує реальні переваги.

Конденсатор може бути, наприклад, охолоджуватися будь-яким відкритим джерелом охолодження, наприклад морською або річковою водою. Однак найчастіше агресивне середовище такого відкритого джерела може пошкодити обладнання холодильника. Пластинчастий теплообмінник, розташований між двома середовищами, дозволить вирішити цю проблему. У контурі випарника пластинчастий теплообмінник може застосовуватися для розділення двох чистих холодних контурів, виконуючи функції захисту обладнання від високого тиску (т.зв. гідравлічну розв’язку).

Розбірні пластинчасті теплообмінники при прямому охолодженні.

Пряме охолодження є екологічно чистим напрямом утилізації теплової енергії. Забезпечуючи найкраще використання холодильного обладнання, воно створює екологічно чисте джерело холоду. Воно створює зручності та комфорт для користувача, підвищує резервні можливості обладнання, знижує потребу в технічному обслуговуванні та економить місце, що використовується для встановлення обладнання. Крім того, воно знижує інвестиційні витрати та підвищує універсальність системи. Використання пластинчастих теплообмінників у системі прямого охолодження забезпечує нейтралізацію перепадів тиску між контурами. Широкий діапазон розбірних теплообмінників Alfa Laval, що мають різні характеристики, гарантує можливість оптимальних технічних рішень практично для будь-яких цілей, пов’язаних зі створенням комфортного мікроклімату.

Матеріал пластин, ущільнень та патрубків

Пластини для розбірних теплообмінників Alfa Laval можуть бути виготовлені з будь-якого придатного для штампування матеріалу. Найчастіше використовуються при цьому нержавіючі сталі AISI 304, AISI 316 і титан. Ущільнення також можуть бути виготовлені з широкого діапазону найрізноманітніших еластомерів, але найчастіше вони виготовляються з нітрилу та EPDM. Різьбові патрубки роблять з нержавіючої сталі або титану, а також для апаратів типу M6 та з вуглецевої сталі. Фланцеві приєднання можуть бути без кільцевої прокладки або забезпечуватись прокладкою з гуми, нержавіючої сталі, титану або інших сплавів залежно від моделі.

Максимальний тиск і температура

Усі моделі розбірних пластинчастих теплообмінників випускаються з рамами різної конструкції та можуть бути укомплектовані різними видами пластин з різною товщиною та малюнком залежно від розрахункового тиску. Максимальна температура, на яку розрахований апарат, залежить від матеріалу з якого зроблені ущільнення.

Теплоізоляція Alfa Laval

Теплоізоляція, розроблена для використання розбірних пластинчастих апаратів у теплових системах, є для більшості моделей ПТО. Є два типи ізоляції: для опалювальних систем (теплоізоляція) та для систем охолодження (холодоізоляція). Сенс наявності двох різних типів ізоляції полягає в тому, що мінеральна вата просочуватиметься конденсатом і ставати вологою, якщо вона буде використана на апараті з температурою нижче, ніж температура навколишнього середовища. Поліуретан більш дорогий матеріал, ніж мінеральна вата, але технічно для охолодження його використання доцільніше. Хоча з таким самим успіхом його можна використовувати для потреб теплоізоляції.

 


8Ізоляція для розбірних теплообмінників опалення

Ізоляція для опалення складається з шару мінеральної вати товщиною 65 мм фанерованого 1мм алюмінієвим листом із зовнішнього боку та алюмінієвої фольгою зсередини. Вона закриває ПТО з усіх боків крім нижньої частини. Різні елементи ізоляції кріпляться один одному за допомогою клямок.

 


9Ізоляція для розбірних теплообмінників охолодження

Ізоляція для охолодження складається з 60мм шару поліуретану фанерованого 1мм алюмінієвим листом із зовнішнього боку та алюмінієвою фольгою зсередини. Вона закриває ПТО з усіх боків крім нижньої частини. Різні елементи ізоляції кріпляться один одному за допомогою клямок.

 


11Піддон для збирання конденсату

Піддон для розбірних теплообмінників ізолює апарат від підлоги та також збирає весь конденсат, що утворюється із зовнішнього боку апарату. Крім того він поглинає воду, яка може пролитися з апарата, коли він відкривається для перевірки або обслуговування. Піддон виготовлений з 0,75 мм гарячегальванізованих сталевих пластин, 50 мм поліуретанового наповнювача та конструкції з водостійкого дерева із встановленим дренажним краном.


10Захисний кожух для розбірних теплообмінників

Захисний кожух – це пристрій, який закриває всі сторони пакета пластин теплообмінника за винятком нижньої. Кожух використовується для захисту персоналу від можливого витоку з апарату теплоносія, корозійної або токсичної речовини, якщо таке використовується в технологічному процесі. Захисний лист Alfa Laval виготовляється з одного або кількох листів нержавіючої сталі (AISI 304), формованих за габаритами теплообмінника. У більшості моделей теплообмінників лист знаходиться між пакетом пластин та притискними болтами.

Таблиці підбору розбірних теплообмінників Alfa Laval

Представлені таблиці підбору розбірних теплообмінників дозволяють підібрати відповідну модель апарату для великої кількості попередньо розрахованих параметрів. Вихідні параметри спираються на теплові графіки опалювальних систем більшості країн Європи. Звичайно, неможливо покрити весь діапазон існуючих вихідних параметрів, але дана таблиця може бути використана як орієнтовний посібник для вибору необхідного апарату.