Паяні пластинчасті теплообмінники Alfa Laval

 

01

BHE (Brazed Heat Exchangers) – тип паяних пластинчастих теплообмінників Alfa Laval у яких пластини спаюються одна з одною. BHE – концепція, що поєднує в собі традиційний пластинчастий теплообмінник з основою, але без прокладок і частин рами. Він складається з каналів між пластинами, двох пластин основи та приєднувальних патрубків. Всі частини, що входять до BHE, зроблені з нержавіючої сталі. Паяний пластинчастий теплообмінник поєднує в собі такі якості:

  • Компактність та жорсткість конструкції
  • Легкість у встановленні
  • Конкурентна ціна
  • Висока та послідовна якість виробництва та продукції Alfa Laval
  • Обов’язкова перевірка на протікання та тиск усіх апаратів перед продажем

Матеріал паяних пластинчастих теплообмінників

Паяні пластинчасті теплообмінники Alfa Laval (BHE) складаються з ряду профільованих пластин з нержавіючої сталі, спаяних між собою у вакуумі з використанням міді або нікелю як пайковий матеріал. У теплових системах найчастіше використовуються апарати, в яких пластини спаяні за допомогою міді, в той час як апарати з нікелевою пайкою використовуються переважно в харчовій промисловості та теплообмінних процесах з агресивними рідинами.

 

 

03

 

 

 

02

Конструкція паяних пластинчастих теплообмінників

Конструкція BHE виключає необхідність прокладки або затискної конструкції для пластин апарату. Прокладка з пайкового матеріалу надійно з’єднує пластини між собою у всіх точках їх дотику. Теплообмінники Alfa Laval завжди спаяні у всіх точках, які забезпечують оптимальний теплообмін та опір тиску середовищ. Пластини розроблені таким чином, щоб забезпечити максимальний час роботи апарату. Незалежно від середовищ, які беруть участь у теплообміні, BHE дуже компактний у розмірах і має низьку вагу та внутрішній об’єм. Alfa Laval пропонує широкий модельний ряд апаратів, які можуть бути використані для задоволення потреб споживачів. Паяні теплообмінники Alfa Laval гарантують споживачеві найбільш ефективне вартісне рішення для теплообміну.

Принцип теплообміну у паяному пластинчастому теплообміннику Alfa Laval

Основний напрямок потоків у паяних пластинчастих теплообмінниках – паралельний, а масовий розподіл та швидкості середовищ підбираються для досягнення найбільш ефективного процесу теплообміну. В однопрохідних паяних пластинчастих теплообмінниках всі приєднувальні патрубки знаходяться з одного боку, роблячи установку апарату дуже зручним.

 

 

06

 

07

Багатопрохідність паяних пластинчастих теплообмінників Alfa Laval

Опції дизайну в паяних теплообмінниках широкі. Паяний пластинчастий теплообмінник може бути розроблений як багатопрохідний з кількома типами приєднань у різних положеннях. Alfa Laval пропонує широкий ряд стандартних апаратів для теплових систем, проте побажання замовника може бути враховано та необхідний апарат може бути замовлений індивідуально.

Паяні пластинчасті теплообмінники Alfa Laval спеціального дизайну із захистом від протікання

У теплообмінних системах, де спеціальними правилами висуваються особливі вимоги до відсутності протікання між середовищами, може бути застосований паяний пластинчастий апарат з подвійними стінками. Використання подвійних стінок передбачає, що теплообмін відбувається через дві окремі пластини з нержавіючої сталі. Якщо раптом одна з пластин дасть текти, то витік візуально визначатиметься, т.к. рідина почне витікати між пластинами, що унеможливить змішування середовищ.

 

 

05

p04

Виробництво паяних пластинчастих теплообмінників Alfa Laval

Розробка паяних пластинчастих теплообмінників Alfa Laval спрямована на досягнення оптимальної якості апаратів за їх низькою ціною. Лідуючи у світовому виробництві теплообмінників Alfa Laval пропонує повний діапазон паяних апаратів для теплообміну, які дозволяють створювати найкращі рішення в галузі енергозбереження. Якість обладнання Alfa Laval превалює на всьому процесі від розробки апаратів до їхнього продажу. Паяні пластинчасті теплообмінники індивідуально тестуються на протікання та підтримання тиску з метою гарантувати першокласну якість апаратів, а приділяючи увагу дрібницям, робить фірму Alfa Laval світовим лідером у виробництві теплообмінників.

 

p08

Компактность теплообменников позволяет легко производить их установку на системы как малой, так и большой мощности

Використання

Паяні пластинчасті теплообмінники комфортно використовують у всіх типах теплообмінних процесів з гарантією комфорту, надійності та безпеки. Найчастіше – в системах опалення для забезпечення комфортної температури в опалюваних приміщеннях: житлових та виробничих. Аналогічно апарати використовуються потреб гарячого водопостачання, в плавальних басейнах тощо.

Використання паяних пластинчастих теплообмінників Alfa Laval в автономному та центральному опаленні

Основні опалювальні системи розділяться на автономні та централізовані. Автономні системи мають джерело тепла поза будівлею або, наприклад, на даху і подають тепло лише в одну будівлю. Тепло зазвичай надходить від котла, проте може надходити від теплового насоса або сонячних панелей. На противагу цьому централізоване опалення постачає та розподіляє тепло на безліч окремих будівель. Тепло може надходити від різних джерел, включаючи геотермальні, електростанції, промислові підприємства, а також спеціальні теплові станції. Незалежно від типу опалювальної системи, теплообмінник має місце в будь-якій системі опалення.

 

 

09

 

 

p10

Малий об’єм теплообмінного апарату дає можливість проводити якісне регулювання та миттєво отримувати гарячу воду.

Паяні пластинчасті теплообмінники Alfa Laval у гарячому водопостачанні

Переважний напрямок використання паяних пластинчастих теплообмінників (BHE) – виробництво гарячої води в системах ГВП замість традиційного нагріву в резервуарних системах. BHE миттєво нагріває воду до необхідної температури під час її проходу через теплообмінник. Це означає, що гаряча вода стає доступною миттєво і в будь-який час. Ще один аспект на користь використання паяного пластинчастого теплообмінника для потреб ГВП – необхідність економії місця в системі нагріву води: порівняно з ємнісними або кожухотрубними системами нагріву. У разі використання для опалення сонячних панелей BHE вирішить завдання поділу води в сонячних панелях від гарячої води в крані, що необхідно, щоб уникнути корозії та забруднення панелей.

Очищення паяних пластинчастих теплообмінників Alfa Laval на місці

Всі типи пластинчастих теплообмінників потребують регулярного очищення поверхонь для видалення забруднень, таких як накип, бруд та мікроорганізми. Alfa-CIP – спеціалізований пристрій, призначений для дбайливого видалення з поверхонь усіх видів забруднень. Alfa-CIP 75, 200 та 400 виготовлені з нержавіючої сталі з використанням комплектуючих високої якості (насосів, клапанів та ін.) відповідно до вимог ISO 9001 та CE-mark. Апарати для промивання менших розмірів Alfa-CIP 20 та 40 із промислового армованого пластику. Alfa-CIP мобільний і легко переноситься з місця на місце завдяки дизайну. Апарати для промивання мають можливість реверсу потоку, а моделі Alfa-CIP 75, 200 та 400 також мають вбудований нагрівач. Всі промивні рідини спеціально розроблені для використання з апаратами Alfa Laval та забезпечують якісне промивання при дбайливому ставленні до обладнання.

 

 

12

 

14

Ізоляція для паяних пластинчастих теплообмінників Alfa Laval

Ізоляція теплообмінника легко встановлюється та знімається. Ізоляція теплообмінника забезпечує мінімальні теплові втрати від апарата в довкілля, а також зберігає комфортні умови у приміщенні, де встановлюється апарат. У більшості моделей як ізоляційний матеріал використаний поліуретан з термічним опором 0,031 Вт/мК. Залежно від температурних вимог, що пред’являються, існують 2 моделі ізоляції: з максимальною температурою 110°С і 140°С.

Патрубки під зварювання або паяння

Патрубки призначені для зручного підключення апаратів. Використання патрубків дає можливість швидкого демонтування апарата в сервісних цілях та встановлення його на місце. Промивний апарат може використовуватися при встановленні його між патрубком та паяним теплообмінником.

 

13

 

Підставки та монтажні кріплення для паяних пластинчастих теплообмінників Alfa Laval

CB26 і більші апарати можуть забезпечуватися спеціальними пристроями для зручного монтажу апаратів. Їх використання робить установку апаратів легким і зменшує навантаження на трубопроводи обв’язування. Апарати CB26, CB27, CB51 та CB52 можуть як встановлюватись на землю, так і монтуватися на стіні. Більші апарати CB200 і CB300 завжди забезпечуються підставками та підйомним вушком для забезпечення можливості простої установки.

Установка паяних пластинчастих теплообмінників Alfa Laval

У теплових системах теплообмінник повинен перебувати в такій точці, яка забезпечить виконання всіх технологічних вимог та не створить додаткового гідравлічного опору, що призведе до передавлення потоків. Не має значення у вертикальному чи горизонтальному положенні знаходиться апарат якщо він не має точок зміни фаз середовищ, що нагріваються (випаровування/конденсація). Якщо необхідно здійснювати дренаж конденсату з апарата, його розташування має враховувати цю необхідність. Теплообмінник може бути змонтований за допомогою монтажних кріплень або спеціальних підставок-підстав Alfa Laval. Використання гнучких шлангів – один із способів зниження напруг викликаних вібрацією від насосів та зменшення навантаження на трубопроводи обв’язування.

Робота паяних пластинчастих теплообмінників Alfa Laval

Зміна потоків середовищ через теплообмінник для досягнення необхідних температурних параметрів повинна проводитися плавно, щоб уникнути появи гідроударів. Це означає, що небажано використання швидкодіючої запірно-регулюючої арматури без того, щоб довжина труб у системі була дуже короткою. Проблеми з підтримкою якості роботи теплообмінника можуть бути спричинені зміною температурного режиму, співвідношенням витрат робочих середовищ або забрудненням поверхонь теплообміну.

Інструкції з використання

Теплообмін через пластини паяного апарату може бути значно знижений через утворення різного типу відкладень на пластинах. Незважаючи на те, що висока турбулентність рідини в апараті значною мірою перешкоджає виникненню відкладень, проте вона не забезпечує повного захисту від їх появи. За допомогою набору для промивання CIP (Cleaning In Place) можна легко та ефективно видалити відкладення кальцію (накип) та інші форми відкладень на поверхнях пластин. Залежно від типів відкладень фірмі Alfa Laval може бути використаний інший спосіб промивання. Фірма Alfa Laval має сервісну мережу обслуговування більш ніж у 130 країнах.

Таблицы подбора паяных пластинчатых теплообменников

Представлені таблиці підбору паяних пластинчастих теплообмінників Alfa Laval дозволяють підібрати відповідну модель апарату для великої кількості попередньо розрахованих параметрів. Вихідні параметри спираються на теплові графіки опалювальних систем більшості країн Європи. Звичайно, неможливо покрити весь діапазон існуючих вихідних параметрів, але дана таблиця може бути використана як орієнтовний посібник для вибору необхідного апарату.