Теплообмінники Alfa Laval

Конструкция разборного теплообменника Alfa Laval

Конструкція розбірного теплообмінника Alfa Laval

Метод теплообміну між двома середовищами в трубчастих (кожухотрубних (ХТО)) теплообмінниках було розроблено ще у минулому столітті. Він широко використовувався у різних галузях, включаючи і енергетику.

Кожухотрубний спосіб широко застосовувався, вважаючись одним з найбільш надійних і прийнятних підходів до вирішення завдань теплообміну між двома середовищами. До недоліків КТО можна віднести відносно невисокий коефіцієнт тепловіддачі (а отже і великі габаритні розміри теплообмінника), значні труднощі та витрати при ремонті та очищенні поверхонь від відкладень, утрудненість виявлення протікання між середовищами, велика інерційність. Так було донедавна.

Поява нового покоління теплообмінних апаратів Alfa Laval, т.зв. пластинчастих теплообмінників (ПТО), дозволило вирішити ці недоліки.

Пластинчастий теплообмінник Alfa Laval конструктивно складається із затиснутих між основами пластин з нержавіючої сталі, між якими протікають середовище, що нагрівається і охолоджується (див. рис. вище). З одного боку кожної пластини проходить гріюча, а з іншого боку нагрівається середовище. Теплообмін відбувається на всій поверхні пластини. Така конструкція дозволяє досягти наступних переваг пластинчастих теплообмінників по відношенню до кожухотрубних теплообмінників:  

Сравнительные размеры кожухотрубного и пластинчатого теплообменников Alfa Laval одинаковой мощности

Порівняльні розміри кожухотрубного та пластинчастого теплообмінників Alfa Laval однакової потужності

  • Підвищений коефіцієнт теплообміну і відтак високий ККД теплообмінника. Звідси зниження габаритів: Пластинчасті теплообмінники Alfa Laval у шість разів компактніші за кожухотрубні і більш ніж у десять разів легші – при однаковій потужності!
  • Простота установки. Пластинчасті теплообмінники не потребують спеціального фундаменту для встановлення. Крім того, пластинчасті теплообмінники Alfa Laval мають вхідні та вихідні патрубки, розташовані стаціонарно на передній плиті, що спрощує їх монтаж та обслуговування.
  • Знижений відкладення забруднень на поверхнях ПТО досягається за рахунок турбулізації потоку по рифленій поверхні пластин.
  • Здатність значно збільшувати теплове навантаження. Якщо будь-коли доведеться перебудовувати будівлю і збільшувати теплове навантаження на опалення, гарячу воду або кондиціювання, то забезпечити відповідність теплообмінника новим умовам не складно – достатньо додати лише потрібну кількість пластин на раму, що вже є. Така конструкція апарата дозволяє значно збільшити його пропускну здатність без демонтажу трубопроводів та заміни патрубків.
  • Конструкція дозволяє елементарно проводити ремонт (він зводиться до можливої ​​заміни пластини або прокладки) та чищення пластичастого теплообмінника. Розбирання-складання теплообмінника середніх розмірів здатна провести одна людина за 2 години. Очищення поверхонь здійснюється звичайною щіткою.
  • Протікання в теплообміннику Alfa Laval можливе лише у разі фізичного руйнування пластини, що малоймовірно. Поява течі в прокладці означає, що протікання здійснюватиметься назовні і визначатиметься візуально.
  • Конструкція пластинчастого теплообмінника Alfa Laval дає можливість знизити постійну тривалість теплообмінника, що дає значні переваги при проведенні автоматичного регулювання його потужності, а отже веде до додаткової економії тепла.
  • Оригінальні запатентовані конструкції рами, пластин, прокладок та досконалі технологічні рішення при виробництві апаратів Alfa Laval дають гарантовану надійність їх роботи.
На рисунке изображены пластинчатые теплообменники фирмы Alfa Laval

На малюнку зображені пластинчасті теплообмінники фірми Alfa Laval

Фірма Alfa Laval сьогодні є незаперечним світовим лідером із виробництва пластинчастих теплообмінників. Вони використовуються по всьому світу, свідчуючи про свою надійність при роботі у важких умовах та про перевагу над іншими методами та виробниками.

distrib  

Підприємство “КБ Теплоенерго” з 1998 року є дистриб’ютором фірми Alfa Laval на Півдні України.

На базі нашого підприємства фірмою Alfa Laval відкрито сертифікований цех зі збирання розбірних теплообмінних апаратів.