Повітря прозоре і тому більшість людей у звичайному житті його просто не помічають. Ми дихаємо автоматично, не сильно замислюючись про те, наскільки важливіше для нас дихання, ніж, наприклад, та ж сама їжа або вода (переконатися у цьому просто, спробувавши на якийсь час просто не дихати). Зі школи всі люди знають що харчуватися несвіжими продуктами або пити брудну воду не корисно для здоров’я. А ось про те, що робити таке не менш шкідливо ніж дихати несвіжим повітрям живучи або працюючи в приміщенні, що погано вентилюється, замислюється мало хто. І якщо ви, виходячи з приміщення на вулицю вдихаєте в себе свіже повітря і у вас з’являється думка “як на вулиці добре дихати” то це означає тільки одне: у вас у будинку повітря затхле і не свіже, вентиляція там порушена і перебувати довгий час у тому приміщенні, з якого ви вийшли – це гарантовано заробити собі безліч хвороб на майбутнє.
Чи проектується будівництво нової будівлі або передбачається зробити реставрація в старому – важко переоцінити значення, що надається на мікроклімат усередині приміщень гарною системою вентиляції. Система вентиляції будівлі – одна з центральних інженерних систем сучасної будівлі, за допомогою яких підтримується комфорт у приміщеннях. Вже давно канули в лету ті часи, коли вентиляція забезпечувалася лише відкриттям вікон у разі потреби. Технології та матеріали, що використовуються сьогодні у будівництві, накладають суттєві вимоги до повітрообміну в приміщеннях та для задоволення цих вимог питання організації вентиляції в будівлі необхідно порушувати на ранньому етапі будівельних або ремонтних робіт: при проектуванні вентиляційної системи. Справа в тому, що організація припливної вентиляції є однією з технічно суттєвих, складних і витратних операцій, що вимагають проведення робіт не тільки в технічній частині будівлі, але часом і її архітектурні особливості. Проект вентиляції обов’язково повинен враховувати всі технічні можливості, які є на конкретному об’єкті та використовувати їх таким чином, щоб максимально знизити витрати на інсталяцію системи та її подальшу експлуатацію.
Вентиляцію не можна проектувати окремо від інших систем життєзабезпечення будівлі: хороший проект вентиляції повинен розроблятися в тісній зв’язці з проектуванням інших інженерних систем, насамперед кондиціювання та опалення. Тільки в цьому випадку можна вентиляцією забезпечити не лише високий комфорт у приміщеннях, а й досягти суттєвого зниження витрат на енергоресурси. Якісний проект системи вентиляції, в якій вона працює взаємопов’язано з іншими системами життєзабезпечення будівлі, закладає основу для подальшої економічної експлуатації всього об’єкта. І зрозуміло, що таке проектування вентиляції може бути виконане тільки професіоналами з великим досвідом.
Наше підприємство працює у сфері створення комплексних систем життєзабезпечення будівель з 1989 р. і на сьогоднішній день “КБ Теплоенерго” є однією з найсерйозніших фірм на півдні України, що працюють у цій галузі. Ми пропонуємо використовувати у Ваших проектах наш величезний досвід у сфері проектування систем вентиляції у будинках та спорудах різного ступеня складності. Наша робота, яку ми проробили в галузі проектування систем життєзабезпечення будівель та споруд, говорить сама за себе.