Кількість тепла, необхідна для опалення та ГВП заміського будинку (розрахунок)

Поданий нижче розрахунок є частиною порівняльного аналізу “Яке джерело тепла для заміського будинку вигідніше?”.

Початкові дані для всіх розрахунків

domДля порівняння технологій обігріву як типовий об’єкт ми взяли невеликий приватний (заміський) будинок з опалювальною площею приблизно 150 м2, що має систему гарячого водопостачання (ГВП) у вигляді умивальників, ванни, душу, в якому мешкають 5 осіб. Розрахункове теплове навантаження, що рекомендується, для такого заміського будинку, якщо він знаходиться в Одеській області, становить близько Qоп=14 кВт на опалення і близько Qгвп=9 кВт на потреби ГВП.  (Розрахункове навантаження на опалення – це приблизна витрата тепла, яка буде потрібна приватному будинку для того, щоб температура в його приміщеннях залишилася на рівні +18 °С, якщо на вулиці в цей час буде розрахункова температура повітря (для Одеси вона становить -21 °С )).

Розглядаючи прийнятий нами заміський приватний будинок як типовий об’єкт для теплопостачання (опалення та гарячого водопостачання (ГВП)), задамося такими величинами для всіх розрахунків:

  • кількість днів опалювального періоду (тобто часу роботи системи опалення) складає 165 діб, що становить  Длоп=3960 год;
  • середня завантаженість теплового обладнання стосовно розрахункової під час опалювального періоду становить приблизно Завоп=25 %. Оскільки розрахункова температура на вулиці – рідкісне явище, тому приблизно приймаємо що реальне вироблення тепла в опалювальному періоді становитиме приблизно одну четверту від такої, якби температура протягом опалювального періоду завжди була розрахунковою.
  • кількість днів роботи системи ГВП становить ДлГВС = 365 діб. Тобто вважається, що будинок постійно мешкає і необхідність його гарячого водопостачання не припиняється протягом року. Час роботи системи гарячого водопостачання на добу в середньому приймаємо при ЗагрГВС = 2 години.
  • кількість днів роботи системи ГВП становить Тргвп =365 діб. Тобто вважається, що будинок постійно має мешканців і необхідність його гарячого водопостачання не припиняється протягом року. Час роботи системи гарячого водопостачання на добу в середньому приймаємо при  Завгвп =2 год.
  • у разі коли обладнання не призначене для подачі гарячого водопостачання в літній час, кількість днів роботи системи ГВП приймається Тргвп =200 діб. ДДаний випадок окремо обговорюється у кожному специфічному розрахунку.

Необхідність теплової енергії для заміського будинку (розрахунок)

Для будинку, в якому гаряча вода потрібна протягом усього року:

Обчислимо річну потребу в тепловій енергії для заміського будинку:

Ерік =Еноп+Енгвп=
=Длтп * Завоп* Qоп + Тргвп* Завгвп* Qгвп=
=3960*0,25*14+365*2*9=20,43 тис. кВт*год за рік

 

З урахуванням прийнятого терміну служби обладнання (20 років) на цьому устаткуванні має бути вироблена така кількість енергії:

Ен20=Термсл* Енрік = 20*20,43 ≈ 408,6 тис.кВт*год
Округлимо і далі в розрахунках будемо використовувати значення 400 тыс. кВт*год.

 

Підсумкові результати розрахунку ТУТ