Центральна котельня м. Чорноморська (КП “ЧТЕ”)

Протягом уже більш ніж 10 років підприємство “КБ Теплоенерго” регулярно проводить роботи з модернізації центральної котельні м. Чорноморська (колишній Іллічівськ) із загальною потужністю встановленого обладнання 160 Гкал/год. Серед реалізованих нами проектів:

  • Реконструкція котлів КВГМ-50 із заміною пальників РГМГ – 20 на мікродифузійні вітчизняного виробництва типу МДГГ-2500. Дана реконструкція дозволяє в автоматичному режимі проводити розпалювання пальників, за аналізом газів, що відходять, в залежності від вмісту кисню регулювати співвідношення газ – повітря, регулювати потужність в автоматичному режимі за температурним графіком теплопостачання міста в залежності від температури зовнішнього повітря.
  • Реконструкція димососа з установкою частотного перетворювача серії Altivar 61 типу ATV61HD55N4 для двигуна потужністю 90 кВт у кількості 2 штук, виробництва фірми Shneider. Він служить зміни частоти обертання двигуна димососа залежно від розрядження в котлі. Так як димова труба має висоту 60 м, то використовується ефект тяги пов’язаний з підйомною силою гарячого повітря в перехідний період коли навантаження на котельню мінімальне зменшується споживання електроенергії не за рахунок дроселювання заслінкою, а за рахунок зменшення кількості обертів двигуна димососа.
  • Реконструкція лінії підігріву води, що йде на 1-й і 2-й ступінь хімводоочищення. Було замінено кожухо-трубні теплообмінні апарати на розбірні пластинчасті Альфа Лаваль. Встановлено контролер, який дозволяє підтримувати задані температури в автоматичному режимі в залежності від навантаження на встановлення хімводоочищення.
  • Заміну старих насосів Д-630/90 на аналогічні йому за створюваними параметрами тиск/витрата, але більш економічні, що працюють під управлінням перетворювачів частоти WiloSCP 200/560HA. Система управління новими насосами дозволяє здійснювати контроль та архівацію всіх параметрів їх роботи та приймати актуальні енергозберігаючі рішення.
  • Заміна старих пальників, що вичерпали свій ресурс, на котлах ПТВМ-30 на щілинні МДГГ з подальшою реконструкцією автоматики горіння котлів №1 і №2 для котлів ПТВМ-30. Розроблена нами система дозволяє виробляти автоматичне розпалювання котла “з кнопки”, плавне керування потужністю котла, можливість налаштування якості горіння для кожного пальника окремо, підрахунок у режимі реального часу ККД горіння за зворотним балансом на базі показань киснедоміру.

Загалом встановлене обладнання у центральній котельні працює з мінімальним споживанням енергоресурсів. За найважливішим показником раціонального використання енергоресурсів м.Чорноморськ у 2013 році входить до 5 кращих по всій території України.

 

Центральна котельня м. Чорноморська (КП “ЧТЕ”)