Система життєзабезпечення ТРЦ KADORR, вул. Катериненська, 27

Торгово-розважальний центр “Kadorr” – один із чергових яскравих прикладів втілення в реальність нашої компанії концепції гібридної схеми життєзабезпечення. Залежно від сезону будівля торгово-розважального центру “Kadorr” забезпечує такі джерела тепла/холоду:

  • взимку – теплопостачання здійснюється від котельні комбінованого складу: конденсаційних котлів Viessmann Vitocrossal та жаротрубних котлів Vitoplex. Пов’язано це з тим фактом, що ККД конденсаційних котлів під час роботи у сильні морози (за підвищеної температури теплоносія) падає т.к. конденсація водяного пару в цей момент практично не проводиться. Але саме в ці моменти потрібна підвищена потужність теплопостачання. У зв’язку з цим було прийнято технічне рішення: для моментів сильного похолодання теплову потужність, що бракує, виробляти за допомогою більш дешевих щодо капіталовкладень котлів. Таких днів протягом опалювального періоду відносно небагато, близько 3х тижнів. В решту часу опалювального сезону котельня працює на конденсаційній техніці, забезпечуючи низьку витрату газового палива.
  • у перехідний період (осінь/весна) – тепло надходить від повітряних теплових насосів на базі чилерів, встановлених на даху комплексу. Таке використання теплових насосів у цей час вигідніше, ніж використання газу, завдяки чому досягається істотна економія коштів, що витрачаються на потреби теплопостачання.
  • у літній період – холодопостачання забезпечується від чилерів, обладнаних рекуператором тепла. При цьому відібране із приміщень під час кондиціонування тепло не скидається, а надходить на потреби ГВП комплексу, забезпечуючи безкоштовну гарячу воду.

Система життєзабезпечення ТРЦ Кадорр працює повністю в автоматичному режимі, контроль та керування роботою обладнання всіх систем здійснюється промисловим контролером через систему SCADA з графічним інтерфейсом на базі інтерактивної тач-панелі. Місцевий пульт управління розташований у даховій котельні, інформація про роботу інженерних систем комплексу дублюється в приміщення оператора комплексу, а також забезпечується можливість дистанційного контролю та управління інженерним обладнанням комплексу через мережу Інтернет.

КБ Теплоенерго виконано:

Обґрунтування концепції гібридного життєзабезпечення, проектування, монтаж та налагодження котельні, чилерів, теплового пункту в якому поєднуються всі системи життєзабезпечення комплексу, систем опалення, ГВП та кондиціювання комплексу. На даний момент за потребою проводиться технічне та сервісне обслуговування встановленого обладнання.

Система життєзабезпечення ТРЦ KADORR, вул. Катериненська, 27