Розрахунок вартості тепла для заміського будинку.
Електрокотел.

Электрокотел

Електрокотел для опалення та ГВП

Поданий нижче розрахунок є частиною порівняльного аналізу «Яке джерело тепла для заміського будинку вигідніше?»

Початкові дані

Електрокотел – дуже зручний спосіб забеспечення теплом заміського будинку. Головним обмеженням, яке може створити перешкоду такому способу опалення, є стан електричних мереж, що підходять до Вашого  будинку, а також стан електропроводки всередині будівлі. З орієнтуванням на розрахункове навантаження (14 кВт на опалення +9 на ГВП ≈23 кВт) до вас у будівлю на потреби постачання теплом повинен заходити мідний кабель перетином не менше ніж 25 мм2, а струм по ньому дорівнюватиме не менше 104А. Від того, чи є у електромереж можливість зробити до вас таке підключення, залежатиме чи зможете ви використовувати повною мірою електроенергію для задоволення всіх потреб опалення та гарячого водопостачання.

Для опалення за допомогою електроенергії приміщень існує безліч варіантів конструкцій місцевих електронагрівальних приладів, які можна включити прямо в розетку в місці, де зараз потрібно опалення: радіатори масляні, електричні калорифери, т.зв. «теплові гармати» (інфрачервоні випромінювачі), нагрівальні настінні панелі і т.д. У всіх цих пристроях є один істотний недолік: вони споживають високу потужність і тому одночасне їхнє включення в різних кімнатах будівлі потребує наявності в будинку якісної електропроводки. Інакше є високий ризик виникнення пожежі.

Варіантом, який дозволить не змінювати всю проводку будівлі, але все ж таки використовувати електроенергію для опалення і ГВП є використання електрокотла ща нагріває теплоносій і традиційної системи трубопроводів і водяних радіаторів. За такої конструкції теплової системи будівлі немає потреби у модернізації електропроводки по всій будівлі: вся електрична частина концентрується в одному місці – там, де встановлений електрокотел.

Вартість електрокотла обладнаного бойлером гарячої води з повним комплексом робіт з їх встановлення приблизно становитиме близько 1800 EUR. При цьому левову частину цих витрат (понад 70%) складуть витрати на влаштування окремого електричного введення в будівлю та оформлення відповідної документації в електромережах. Приблизно у гривнях, “під ключ” при курсі 1 EUR = 30 грн, все обійдеться в 54 000 грн.

Розрахунок

1. Вартість електроенергії для опалення заміського будинку за допомогою електричного котла

Відомо що ККД при перетворенні електричної енергії на теплову дорівнює практично 100% (будь то ТЕН, випромінювач або т.зв. “електродний котел”). Зрозуміло, якщо не враховувати незначні втрати в проводах, які настільки малі, що їх можна знехтувати. Таким чином, можна прийняти що для отримання необхідних нам 400 тис. кВт*год тепла для опалення та гарячого водопостачання нашого заміського будинку за допомогою електрокотла, протягом 20 років нам буде необхідно витратити приблизно стільки ж електроенергії, тобто. 400 тис. кВт*год.

Оскільки електрокотел є спеціалізованим пристроєм високої потужності, то в даному випадку використовуватиметься тариф на електроенергію для промислових споживачів, який на сьогоднішній день становить 1,5 грн/кВт*год. Отримаємо загальні витрати на електроенергію для опалення та ГВП за 20 років:

ВИТРпал =400 000*1,5 ≈ 600 000 тис.грн. (тобто біля 30 000 грн/рік)

2. Собівартість тепла, що виробляється на електричному котлі для теплопостачання заміського будинку

Загальна вартість обладнання та електроенергії, для забеспечення теплом та гарячою водою. середнього заміського будинку, прийнятого для розрахунків, за весь термін експлуатації (20 років) складе:

 ВИТР=54 000 + 600 000 ≈ 654 000 грн

Таким чином, собівартість 1 кВтг теплової енергії з урахуванням витрат на встановлення опалювального обладнання протягом 20 років його безаварійної роботи становитимуть:

ВАРТ= 654 000/400 000 = 1,63 грн/кВт*год

Таким чином, вартість виробництва тепла для заміського будинку, що виробляється за допомогою власного індивідуального електричного котла, приблизно складе близько 1,63 грн. за 1 КВт*год виробленої теплової енергії.